Home » Články » Výstavba bytového fondu
02

Výstavba bytového fondu

V dnešnej časti relácie Panelák so Štefanom Dibdiakom sme si povedali niečo o zriadení bytového fondu. Hosťom relácie bol Peter Beneš z martinskej spoločnosti Šimon PLUS, s. r. o.

Slovíčko „výstavba“ je jednoduché pomenovanie. Čo však znamená? Čo všetko v sebe zahŕňa? Aká dôležitá je komunikácia s budúcim klientom? Má spoločnosť Šimon PLUS, s. r. o. možnosť pohybovať sa v rozsahu kvality materiálu alebo skutočne stavia na jedinú kartu, že garantuje osvedčené a overené veci? Akým spôsobom sa dá riešiť požiadavka klienta na zmenu priestoru (napr. iné rozmiestnenie izieb)? Aké sú najčastejšie požiadavky klienta? Spája sa niektorá z činností aj s územným plánovaním mesta? Moderátor Štefan Dibdiak sa pred pár rokmi stretol v Bratislave s problémom tzv. „prehusťovania sídlisk“. Táto skutočnosť sa, žiaľ, deje aj v Martine. Aké mala spoločnosť Šimon PLUS, s. r. o. najzvláštnejšie alebo najzaujímavejšie požiadavky od klienta?

Je nejaký postup pri investičnej akcii výstavby bytových fondov? Počas relácie sme si povedali všetky kroky, ktoré vedú k výstavbe bytového fondu. Spolupracuje spoločnosť aj s realitnými kanceláriami alebo všetko pripravujú vo vlastnej réžii? Kto sa stará o kúpno-predajné zmluvy v spoločnosti? Ako vníma spoločnosť Šimon PLUS, s. r. o. stav hypoték na Slovensku? V súvislosti s lacnými hypotékami a získaním lacného bývania je aj to, že nie sú vo výstavbe tzv. mestské byty. Objasnili sme bližšie aj tento problém. Témou rozhovoru bolo aj vlastné bývanie vs. nájomné byty.

Počúvajte reláciu Panelák každú sobotu o 11:00 hod. na vlnách Rádia Rebeca. Nalaďte sa na frekvencie 99,6 MHz v Martine a 88,6 MHz v Žiline. Prípadne si ju vypočujte naživo cez internet na stránke www.rebeca.sk.

x

Prečítajte si tiež ...

panelak

Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu

V ďalšej časti relácie ...