Home » Rozhovory » Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu
panelak

Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu

V ďalšej časti relácie Panelák so Štefanom Dibdiakom bol hosťom Viliam Adamčík z odbornej dodávateľskej firmy. Témou boli typy okien a ich následné montovanie. Malý priestor dostala aj montáž dvier. 

Na úvod nám Viliam Adamčík porozprával o činnosti dodávateľskej firmy, z ktorej pochádza. Následne sme preši na otázku okien a dverí. Akú plnia funkciu v našich domoch a bytových jednotkách? Rozprávali sme sa aj o typoch okien, ktoré si majú možnosť záujemcovia zakúpiť. Je rozdiel v montážach jednotlivých typov okien? Podľa Štefana Dibdiaka je momentálne v oblasti montovania okien moderná kombinácia drevo-hliník t. j. drevené okná s akousi ochranou z hliníka z exteriérovej strany. Má s tým dodávateľska firma, z ktorej Viliam Adamčík pochádza, nejaké skúsenosti? Keď sme si prešli základné informácie z oblasti montovania okien, prešli sme na chyby pri voľbe príslušných okien do jednotlivých bytových jednotiek. Ako postupovať pri reklamáciách okien? Kedy sú najčastejšie požiadavky pri výmene okien a dverí. Viliam Adamčík nám bližšie porozprával aj o osádzaní okien. Zaskočilo niečo Viliama Adamčíka v praxi? Veľký priestor získalo aj rozprávanie o montáži okien na pásky a kotvy.

Časť rozhovoru sme venovali aj montáži dverí. Je iná ako pri osádzaní okien? Aké skúsenosti má Viliam Adamčík s módou tzv. „zapúšťania prahov“ do panelov či s prahmi v zníženej veľkosti, aby prah pôsobil bezbariérovo? Neobišli sme ani doplnky (kľučky, žalúzie, sieťky) k oknám a dverám. Ako vyzerá montáž takýchto komponentov? Na trhu sa objavili firmy, ktoré ponúkajú „dolaďovanie“ okien a dverí. Myslí si Viliam Adamčík, že je táto služba pre zákazníka zaujímavá? Tieto a mnohé iné otázky budú zodpovedané po vypočutí ďalšej relácie Panelák v našom archíve.

Ak vás téma zaujala, môžete si celý rozhovor vypočuť v našom archíve.

 

Počúvajte reláciu Panelák každú sobotu o 11:00 hod. na vlnách Rádia Rebeca. Nalaďte sa na frekvencie 99,6 MHz v Martine a 88,6 MHz v Žiline. Prípadne si ju vypočujte naživo cez internet na stránke www.rebeca.sk.

Foto: redakcia

x

Prečítajte si tiež ...

14315900_1260577433952539_1367859652_o

Ako sa čo najlepšie chrániť proti vzniku požiaru v byte alebo dome?

Po letnej prestávke ...