Home » Články » Na čo si treba dávať pozor pri kúpe a predaji nehnuteľnosti?
panelak

Na čo si treba dávať pozor pri kúpe a predaji nehnuteľnosti?

Opäť je tu ďalšia časť relácie Panelák so Štefanom Dibdiakom, v ktorej Vám radíme ako čo najefektívnejšie opraviť, vynoviť alebo skrášliť svoj byt či dom. Tentoraz sme si do nášho štúdia pozvali konateľku spoločnosti Reality center Danicu Molitorovú, ktorá prezradila viac k téme predaja alebo kúpy nehnuteľnosti.

Spoločnosť Reality center sa zaoberá predajom, kúpou a prenájmom nehnuteľností. Jej pôsobnosťou sú od roku 2004 okresy Martin a Turčianske Teplice avšak prechádza aj na trh do Žiliny. Podľa Štefana Dibdiaka stav obnovy bytov na Slovensku je v rozsahu 55 % až 60 %. Dávajú kupci pri predaji prednosť zrenovovaným bytom alebo je dopyt po bytoch v pôvodnom stave? Je tu totiž riziko, že vkus predávajúceho, v rámci rekonštrukcie, sa nemusí zhodovať s vkusom predávajúceho. Ako dosiahnuť úspešnosť kúpy nehnuteľnosti? Na čo kladú kupujúci najväčší dôraz? Zaznamenala spoločnosť Reality center rozdiely v prístupe klientov pri predaji a kúpe nehnuteľnosti? Je trh bytov posledných desať rokov stabilný alebo sa mení? Ako hodnotí spoločnosť Reality center zabezpečenie dodávok tepla? Je otázka výšky nájmu, vzhľadu nehnuteľnosti a prostredie pre kupujúceho dôležitá?

V dnešnej časti sme sa venovali predovšetkým predajom a kúpou bytov. Domy majú svoje špecifiká a postup pri predaji sa značne líši. Vráťme sa preto k bytom – ktoré byty kupujúci uprednostňujú? Sú to byty na prízemí alebo na vrchných poschodiach? O čom sa skoro vôbec nehovorí pri kúpe a predaji nehnuteľnosti? Dnes pri predaji nehnuteľnosti sú kupujúci veľmi opatrní a pýtajú sa takmer na všetko. Prekvapivo sa spoločnosť Reality center stretáva s otázkou hlučnosti susedov. Zaoberali sme saj otázkou možného úveru, ktorý je uvalený na predávaný byt.

S radosťou odpovedáme aj na Vaše otázky. Svoje podnety nám môžete posielať na panelak@panelak.eu.

 

Počúvajte reláciu Panelák každú sobotu o 11:00 hod. na vlnách Rádia Rebeca. Nalaďte sa na frekvencie 99,6 MHz v Martine a 88,6 MHz v Žiline. Prípadne si ju vypočujte naživo cez internet na stránke www.rebeca.sk.

x

Prečítajte si tiež ...

panelak

Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu

V ďalšej časti relácie ...