Home » Články » Na čo si treba dávať pozor pri kúpe a predaji nehnuteľnosti – pokračovanie
03

Na čo si treba dávať pozor pri kúpe a predaji nehnuteľnosti – pokračovanie

Dnešná časť relácie Panelák so Štefanom Dibdiakom je pokračovaním tej predchádzajúcej. V nej sme sa rozprávali o tom, na čo si treba dávať pozor pri kúpe nehnuteľnosti hlavne bytu. S našou hosťkou Danicou Molitorovu zo spoločnosti Reality center sme sa rozprávali o tom, na čo sa treba zamerať pri kúpe nehnuteľnosti. 

Na čo by sme mali pamätať, keď chceme kupovať nehnuteľnosť? Dávajú si klienti poradiť pri vhodnom výbere nehnuteľnosti? Samozrejme, veľmi záleží na lokalite a cene. Cena často zohráva obrovskú úlohu a môže zaťažovať hlavne mladé rodiny, ktoré sa zapožičaním peňazí v banke zadĺžia na mnoho rokov dopredu. Snaží sa spoločnosť Reality center pomôcť mladým ľuďom, ktorí snívajú o vlastnom bývaní? Danica Molitorová tvrdí, že mladé rodiny v dnešnej dobe si skôr vyberajú nájom ako kúpu nehnuteľnosti kvôli vlastnej väčšej flexibilnosti. Aké náležitosti by mala mať kúpna zmluva? Ako pri kúpe nehnuteľnosti rozhoduje okolie lokality? Na čo kladú klienti najväčší dôraz?   

Vlastníctvo nekončí kúpou bytu a len málokto si uvedomuje, že s bytom si klient kupuje aj časť interiéru bytového domu. Vlastník bytu má teda nielen práva ale aj povinnosti. A čo rekonštrukcia? Kúpiť si zrekonštruovaný byt alebo si ho sám zrekonštruovať? Je niečo, na čo by si mali dať záujemcovia o nehnuteľnosť pozor v súvislosti s kúpnou zmluvou a ku vkladu do katastra? Dotkli sme sa aj témy predaja a kúpy nehnuteľnosti v prípade 30-dňovej lehoty, keď predávajúci nemusí odovzdať ani po zaplatení nehnuteľnosti svoj byt. Akú možnosť majú kupujúci? Na nehnuteľnostiach sú často uvalené záložné práva. Čo to znamená? Ako dlho spoločnosti Reality center trvá výber tej správnej nehnuteľnosti pre klienta? Koľko obhliadok vykoná kupujúci, kým nájde vhodný byt? Má Danica Molitorová nejaké zaujímavé historky z obhliadok? Čerpá realitná kancelária aj zo súkromných inzercií?

Odpovedali sme aj na Vaše otázky, ktoré nám posielate na adresu panelak@panelak.eu.

Počúvajte reláciu Panelák každú sobotu o 11:00 hod. na vlnách Rádia Rebeca. Nalaďte sa na frekvencie 99,6 MHz v Martine a 88,6 MHz v Žiline. Prípadne si ju vypočujte naživo cez internet na stránke www.rebeca.sk.

x

Prečítajte si tiež ...

panelak

Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu

V ďalšej časti relácie ...