Home » Rozhovory » Ako sa čo najlepšie chrániť proti vzniku požiaru v byte alebo dome?
14315900_1260577433952539_1367859652_o

Ako sa čo najlepšie chrániť proti vzniku požiaru v byte alebo dome?

Po letnej prestávke sme tu opäť s novými časťami vašej obľúbenej relácie Panelák. V dnešnej časti sa moderátor Štefan Dibdiak spolu s hosťom, Jánom Borievkom zo spoločnosti All Fire Service s. r. o., zaoberali problematikou protipožiarnej ochrany.

Relácia Panelák so Štefanom Dibdiakom vám prináša informácie, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri obnove vášho bytového fondu. Vždy s novým hosťom, vždy so zaujímavou témou. Témou dnešnej relácie je protipožiarna ochrana. Náš hosť, Ján Borievka, nám na začiatok predstavil spoločnosť All Fire Service s. r. o. Po krátkom predstavení spoločnosti sme prešli k našej problematike. Čo všetko spadá pod pojem „protipožiarna ochrana“? Ako často by sa mali vykonávať preventívne protipožiarne prehliadky? Prečo je nutná kontrola po 12 mesiacoch? Nie je to krátka doba? Pri týchto prehliadkach sa však kontroluje len funkčnosť hydrantov a iné hasiace prístroje. Nie je to z hľadiska ochrany celého bytového domu málo? Je vhodné mať v domácnosti ešte pre istotu malý príručný hasiaci prístroj? Zaoberali sme sa aj počtom úmrtí, ktoré nastali v dôsledku požiaru. Štatistika je nelichotivá a svedčí len o nutnosti väčšej obozretnosti obyvateľov bytových domov.

Druhá časť rozhovoru bola venovaná obnove bytových domov z hľadiska protipožiarnej ochrany. Určite ste sa stretli s pojmom „požiarné dvere“. Mali by byť už povinnou súčasťou rekonštrukcie bytových domov? Aké sú najväčšie nedostatky z hľadiska protipožiarnych bezpečnostných opatrení, s ktorými sa náš hosť stretáva na trhu? Aký vplyv majú stromy na bleskozvodné zariadenia? Na záver relácie sme sa venovali hádam najdôležitejšiej otázke a to, čo robiť a čo naopak nerobiť pri vzniku požiaru.

Počúvajte reláciu Panelák každú sobotu o 11:00 hod. na vlnách Rádia Rebeca. Nalaďte sa na frekvencie 99,6 MHz v Martine a 88,6 MHz v Žiline. Prípadne si ju vypočujte naživo cez internet na stránke www.rebeca.sk.

x

Prečítajte si tiež ...

panelak

Nie všetky typy okien sú vhodné do každého bytu či domu

V ďalšej časti relácie ...